Krishtlindjet: “Si funksionoi mashtrimi me skenën e lindjes së Krishtit” – Ideja e re e kriminelëve ishte befasuese …

Mashtruesit mendojnë vërtet gjithçka për të hequr qafe mashtrimet e tyre, duke i përshtatur ato me nevojat e rastit dhe gjithashtu me kalendarin: rreth Krishtlindjeve , prandaj, raporti i një mashtrimi arrin menjëherë, i cili shfrytëzon një nga simbolet par excellence të kësaj periudhe të viti: skena e lindjes së Krishtit .

Kjo ndodhi në Cinisello Balsamo , një komunë kjo në qytetin metropolitane të Milanos, ku media italiane Il Giorno raporton për të , por raporte të tilla te ngjashme dhe të lidhura me konkurse dhe gara të ndryshme mbërritën, jo vetëm për Krishtlindje, nga i gjithë gadishulli . Mashtrimi, ishte në dëm të qytetarëve dhe vetë bashkisë së kryeqytetit të Lombardisë ,qe lidhet me konkursin “Në shkollë përballë skenës së lindjes” .

Si funksionon mashtrimi i tyre:

Konkursi, i ngjashëm me shumë që zhvillohen në të gjithë Italinë këto ditë, ekziston vërtet , por është falas dhe vullnetarisht për t’u bashkuar . Në vend të kësaj dhe ky është alarmi që kanë ngritur disa prindër, ku kriminelët po prezantohen para familjeve si promotorë të nismës , për të hyrë në të cilën kërkojnë një kontribut financiar . 

Në vend të kësaj, konkursi (i cili do të shpërblejë tre Lindjet e krijuara nga studentët që kanë marrë më shumë vota nga qytetarët) është pa pagesë , natyrisht. 

Prandaj, nuk kërkohet asnjë formë pagese për të marrë pjesë.

Çfarë duhet të bënin që të mos binin në kurth duke i refuzuar për të rënë në kurth?

Para së gjithash, këshilla gjithmonë e vlefshme është të ishin të kujdesshëm ndaj çdo kërkese për para për çdo regjistrim të llojeve të ndryshme, duke u mbështetur vetëm në kërkesa të vërtetuara dhe “zyrtare”; atëherë, dhe po aq e rëndësishme ishte fakti se nuk duhet t’i jepni kurrë të dhënat e tyre personale, edhe në këtë rast, përveç nëse jeni vërtet të sigurt për përdorimin e tyre .

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Facebook: https://www.facebook.com/stopfake.al/
Abonohuni në kanalin tonë në Rumble:
https://rumble.com/user/NewsPatriotikMedia
Telegram Chanel: https://t.me/patriotikmedia Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”
/Stopfake.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Si mund ta eleminojmë Spike nga trupi ynë – Publikohet protokolli i parë shkencor për detoksifikimin nga vaksinat …
Next post ANALIZA/ Administrata e Joe Biden-it destabilizoi paqen në Lindjen e Mesme …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura