Hetimi “bombë”/ Report zbulon dokumentat sekrete për marrëveshjen midis Pfizer dhe Bashkimit Evropian – Më në fund e gjithë e vërteta po del!

Kjo është një bombë e vërtetë që do të shfaqet gjatë reportazhit të transmetuar mbrëmjen e nesërme, më dielën 11 shkurt. Gabanelli dhe njerëzit e tij, në fakt, më në fund kanë hyrë në posedim të dokumenteve sekrete për marrëveshjen midis Pfizer dhe Bashkimit Evropian. Prandaj do të dimë të vërtetën për një nga rastet më të diskutueshme të viteve të fundit. Dhe gjithashtu do të ketë lajme të rëndësishme në lidhje me të ardhmen e Italisë.

Sepse, me sa duket, në vendin tonë po mbërrijnë edhe 36 milionë doza të tjera serumi anti-Covid. Pikërisht, 12 milionë çdo vit nga tani deri në vitin 2026. Sikur të ishim ende në një emergjencë pandemike. Dhe ne gjithashtu duhet të jemi mirënjohës që Italia ishte në gjendje të anulonte porositë për 24.2 milionë doza. Jo falas, megjithatë: për të “mos marrë” këto furnizime të mëtejshme, do të duhet t’i paguajmë kompensim Pfizer.

Këto nuk janë shifra të vogla sepse ne po flasim për të paktën 10 euro për dozë. 242 milionë euro para publike të shpërdoruara për asgjë. Ndërsa kur bëhet fjalë për anulimin e gjobave për 50-vjeçarët e pavaksinuar, thuhet se kjo nuk është e mundur për shkak të “mungesës së mbulimit financiar”. Ndërkohë, Pfizer do të mbledhë edhe para për ato që nuk shet.

Presidentja e Komitetit Special për Covid të Parlamentit Evropian, Kathleen Van Brempt, ka lëshuar një deklaratë domethënëse në lidhje me këtë. “Unë mendoj se është e pambrojtshme,” tha ai. “Sepse do t’ju duhet të shpenzoni paratë publike për diçka që nuk ju nevojitet. Ky është gabimi që bëmë me kontratën e tretë të Pfizer.” Një gabim që do të na rëndojë në xhepat tane, sepse në fund ne do ta paguajmë.

Ndajeni këtë artikull tek miqtë tuaj:

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Facebook: https://www.facebook.com/stopfake.al/
Abonohuni në kanalin tonë në Rumble: https://rumble.com/user/NewsPatriotikMedia
Telegram Chanel: https://t.me/patriotikmedia Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm” /Stopfake.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/ Spanjë: Pedro Sanchez urdhëron një operacion masiv policor për të shtypur fermerët …
Next post VIDEO/ Intervista e plotë e Tucker Carlson me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura